• Školské kolo Hviezdoslavov Kubín

• Dnes sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. Žiaci súťažili v I., II. a III. kategórii.

Reprezentovať našu školu v okresnom kole budú Samuel Marko - 3. r., Igor Baďurík - 4. r., Zuzana Majorošová - 5. r. a Michaela Uhrinová - 5.r.

• Protidrogová prevencia - beseda

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Protidrogová prevencia - beseda.

Dnes žiaci 7., 8. a 9. ročníka v rámci protidrogovej prevencie absolvovali besedu s príslušníčkou Krajského riaditeľského zboru v Nitre, oddelenie komunikácie a prevencie na tému Protidrogová prevencia a škodlivosť návykových látok: alkohol, cigarety a ostatné drogy a ich vplyv na vedenie motorových vozidiel. Súčasťou besedy bolo aj upozornenie na nebezpečenstvo a negatívne vplyvy sociálnych sietí v rámci Dňa bezpečného internetu. Bolo to pre žiakov veľmi prínosné a užitočné. Ďakujeme!

• Znova sme medzi najlepšími!

• Naši šikovní žiaci Samko Marko, žiak 3. ročníka a Zuzka Majorošová, žiačka 5. ročníka, získali 1. miesto na okresnom kole Šalianskeho Maťka a postúpili do krajského kola. Tešíme sa z ich úspechov a srdečne im blahoželáme.

• ÚSPECH V ŠPORTOVEJ STREĽBE

• Žiačka 8. ročníka Stephanie Linka nás úspešne reprezentovala na MO v streľbe, kde získala 1. miesto a postupuje na krajské kolo. Držíme jej palce a želáme presnú mušku.

• ÚSPECH V ANGLICKOM JAZYKU

• 19. 1. 2023 sa v Šali konalo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku v kategóriách 1A (5. -7. ročník, 16 súťažiacich) a 1B (8. - 9. ročník, 17 súťažiacich).

V silnej konkurencii naša žiačka získala skvelé miesto:

1B - Kristína Lukáčová 9. r. - 2. miesto.

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

• Vianočné prianie

• Prichádza čas, čo až k duši preniká,
            jemne vábi vôňa ihličia a sviec.
            Čas, keď v hrdlách zvoní rolničiek krásny smiech,
            čas, keď láska zmýva všetok hriech.

Povedz čo znie, z každej strany iný tón,
            sneh a mráz perím bielym zasypáva svet.
            Šťastie v detských tvárach je málo skrývané,
            zázrak Vianoc nech novým, zostane.

Želáme Vám, želáme všetkým,
            želáme svet plný lepších chvíľ, aké boli predtým.
            Nech vás stráži anjel, veď Vianoce čas sú,
            čo krajšie chvíle do vášho srdca prinesú.

• Koľko lásky sa zmestí do vianočnej tašky

• Naši žiaci pripravili pre klientov Domova sociálnych služieb vianočnú tašku plnú prekvapení, urobili vianočnú ikebanu a ozdobené medovníčky. Veríme, že ich naše darčeky budú hriať pri srdci po celý rok a s láskou budú na nás spomínať.

• Vystúpenie našich žiakov

• Benefičného vianočného koncertu sa zúčastnili aj naši žiaci so svojím programom. Ich vystúpenie zožalo úspech. Sme na nich neskutočne hrdí. Máme šikovných a životashopných žiakov.

• Vianočná pošta

• Vianočná pošta pre seniorov je skvelá myšlienka posielať vianočné pohľadnice pre neznámych starkých z domovov dôchodcov, ktorí nemajú to šťastie byť so svojimi blízkymi na tento sviatok. Naši piataci sa prvýkrát zapojili do tohto projektu. S potešením prispeli svojimi vianočnými pozdravmi a kresbičkami, aby vliali radosť do sŕdc neznámych starkých.

• Príchod Mikuláša 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Príchod Mikuláša 2022.

Mikuláš, Mikuláš, priateľ náš starý, každý rok nosievaš do okien dary. Mikuláš, Mikuláš, ty veľký svätý, každý rok myslievaš na dobré deti! A s Mikulášom prišli aj anjeličkovia a čerti!

• Informatická súťaž iBobor

• V dňoch 7. až 11. 11. 2022 sa 30 žiakov našej školy zúčastnilo národného kola informatickej súťaže iBobor, ktorej cieľom je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u žiakov. 6 žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi. Gratulujeme im!

• Oznam 26.10. 2022 - ŠKD

• S účinnosťou od 1.11. 2022 na úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu prispieva mesačne zákonný zástupca dieťaťa vo výške 5 eur.

Mgr. Magdaléna Némethová, riaditeľka školy.

V prílohe tejto správy je Dodatok č. 4/2022 - schválený Obecným zastupiteľstvom