• Oznam 26.10. 2022 - ŠKD

• S účinnosťou od 1.11. 2022 na úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu prispieva mesačne zákonný zástupca dieťaťa vo výške 5 eur.

Mgr. Magdaléna Némethová, riaditeľka školy.

V prílohe tejto správy je Dodatok č. 4/2022 - schválený Obecným zastupiteľstvom

• Aurelium Bratislava

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Aurelium Bratislava.

Žiaci 5. a 9. ročníka mali v stredu prepojenú zábavu s učením. Navštívili Zážitkové centrum vedy a techniky Aurelium v Bratislave. Všetci mali príležitosť si interaktívne expozície vyskúšať a prísť na mechanizmus ich fungovania. Veľmi zaujímavá bola aj laserová show a Teslov svet. Bol to pre všetkých super zážitok.

• Exkurzia Šaľa

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia Šaľa.

Tretiaci a štvrtáci dnes navštívili v Šali Dom ľudového bývania, kde sa spolu s lektorkou preniesli do dávnej minulosti. Zistili, ako žili naši predkovia. V kaštieli navštívili aktuálnu výstavu - Pomáhať, chrániť a zachraňovať! - videli rôzne dobové uniformy hasičov, žandárov, vojakov ale i zdravotníkov. Pani sprievodkyne im ukázali aj archívne priestory, kde žiakov najviac zaujali staré takmer 500 ročné knihy. Deň v Šali zakončili príjemnou prechádzkou po centre mesta.

• Atletika

• Dňa 11.10. 2022 sa uskutočnili Majstrovstvá okresu Šaľa najmladšieho žiactva a mladšieho žiactva v atletike - 19. ročník memoriálu zakladateľov atletiky v Šali prof. M. Melicherčíka a prof. J. Mutkoviča.

Z našej školy sa zúčastnilo 10 žiakov, z ktorých bol najúspešnejší Dávid Kocsis: v behu na 60 metrov a v skoku do diaľky z miesta odrazu získal vo svojej kategórii 3. miesto.

Všetkým patrí poďakovanie za vzornú a úspešnú reprezentáciu našej školy a prajeme im veľa ďalších úspechov.

• Týždeň zdravia a aktivít 10.10. - 14.10. 2022

• Každý deň budú žiaci oblečení v inej farbe a budú robiť rôzne aktivity na hodinách:

Pondelok: červená - TSV - kardiocvičenia

Utorok: zelená – prechádzka okolo jazera Telektó

Streda: biela – TSV – posilňovacie cvičenia

Štvrtok: modrá – relaxačná hudba na konci vyuč. hodín

Piatok: čierna – TSV - kruhový tréning

Celý týždeň budú piť žiaci čistú vodu a prinesú si na desiatu nejaké ovocie a zeleninu.

• Výchovný koncert

• Práve sme zažili úžasnú atmosféru na výchovnom koncerte v našej telocvični. Vypočuli sme si rôzne piesne z muzikálov a skvele sme sa zabavili i zaspievali. ​​​​​​​